jak upravit staré džíny

10. října 2007 v 17:54 | špajda |  Nápady

Jak si upravit staré džíny

Zkuste si na chvíli roli slavné módní návrhářky a pusťte se do odvážného tvoření, které bude končit originalitou a vašim dobrým pocitem. Model, který si sama vytvoříte totiž na nikom jiném nepotkáte. A radost vám udělá jistě také hodnocení okolí, které váš výtvor bude obdivovat.

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! Pokud máte staré džíny a hodláte se jich zbavit, tak zadržte. Pěkně si je nechte a udělejte je přesně takové, jaké si je přejete mít. Sexy, s vychytanými aplikacemi a naprosto originální. Stejně tak postupujte i v případě, že se vám prostě džíny z obchodů omrzely a hledáte něco neokoukaného, originálního a nápaditého.

Jediné, co opravdu nutně potřebujete a bez čeho se neobejdete je nápad a dostatečná fantazie, abyste zvládla vytvořit něco opravdu skvělého. Inspirací vám mohou být například obrázky v tomto článku, dále se můžete podívat na internetu nebo zkombinovat aplikace, které se vám moc líbí, ale v obchodě se dá sehnat jen na každých kalhotách část a vy chcete prostě celek, který bude dokonalý. A co budete dále potřebovat? Vhodnými materiály na aplikace jsou bavlnky na vyšívání, korálky, třpytivé flitry, kousky kůže, barevné fixy na textil, batikovací barvy, savo, knoflíky, různobarevné netřepivé látky na výšivky a další. Dalšími pomůckami, které se budou hodit, jsou nůžky, háček na háčkování, nádoba na barvení a odbarvení, jehla a nit, krejčovská křída.

Na džíny si předem krejčovskou křídou načrtněte motiv, který chce vytvořit. Křída se později lehce odstraní a díky ní budete mít jistotu a přesnou představu o motivu, který vytváříte. Může se jednat o různé květinové motivy, geometrické tvary, proužky a různě zdobené lemy. Plastický motiv volte na takové místo, kde nebude příliš namáhán ani nepohodlný - například korálky na zadních kapsách nebudou to pravé. Pak už jen našívejte, přilepujte a malujte co vás jen napadne.

Zesvětlit jednotlivé části kalhot můžete pomocí sava, udělat díry zase pomocí háčku, kterým budete vytahovat jednotlivá vlákna. Vytažená vlákna také můžete nahradit pestrobarevnými bavlnkami, které se tak postarají a zajímavou barevnou kombinaci a o oživení.
Pokud jste odvážnější a zručnější, klidně se pusťte do úpravy délky nohavic, způsobu zapínaní poklopce nebo například přišijte zip na kapsy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama