kAMENY

10. října 2007 v 18:05 | špajda |  Nápady

Malované kameny jako dárek či dekorace

Také patříte k těm lidem, kteří si z dovolené nebo z rodinného výletu rádi vozí kamínky na památku? Pokud ano, máte skvělou možnost, jak si tyhle drobnosti ještě trošku vylepšit. Nemusíte být zrovna Degas, abyste si na ně mohli něco pěkného namalovat. Takový malovaný kamínek se dá darovat jako milá pozornost někomu z přátel nebo z příbuzných. Radost bude o to větší, že jste se na dárku osobně podíleli.

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! Malování na kameny je poměrně oblíbená umělecká technika, která mnoho nestojí a člověk si ještě užije spoustu zábavy. Nadaní jedinci si z toho mohou udělat koníček, kterým budou obšťastňovat všechny okolo. Na oblázek lze nakreslit opravdu cokoli.

Můžete vycházet i ze samotného tvaru kamínku, pokud vám něco konkrétního připomíná.
Čarodějky si na kamínky mohou namalovat runy a pak pomocí nich čarovat, děti si tímto způsobem udělají originální pexeso. Oblázky s kresbičkou slouží i jako stolní těžítka, dekorace do květináčů, menší z nich i jako hrací figurky. Ten, kdo si dá opravdu práci, má možnost vytvořit z kamenů i osobitý šperk nebo třeba přívěsek na krk. Možností využití je skutečně nekonečná řada. A jak na to?

Není to opravdu nic těžkého. Především potřebujete vhodný kámen nebo kamínek. Nejlépe se samozřejmě kreslí na placaté a vodou omleté oblázky. Dále si připravte čistící přípravek na nádobí, kterým kamínek odmastíte a hadřík na osušení.
Určitě se hodí nějaká pracovní podložka a cosi, co poslouží jako paleta. Nejvhodnějšími barvami jsou buď akrylové barvy, barvy na sklo, barevné tuše nebo lihové fixy. Tempery se dají také použít, ale snadno se smažou už i při samotné výrobě. Potom jen vezměte do ruky štětec a začněte tvořit.

K zafixování vašeho výtvoru pak použijte bezbarvý lak, který nechejte asi dvě hodiny zaschnout. První pokus možná nebude úplně podle vašich představ, ale nenechejte se odradit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama