mÝDLO

10. října 2007 v 18:08 | špajda |  Nápady

Vyrábíme glycerinová mýdla

Voňavá, barevná, malá i velká, všelijak tvarovaná mýdla jsou současným hitem. A může si je vyrobit prakticky každý, kdo je trochu zručný a má bohatou fantazii!

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! Potřebujete glycerinovou hmotu, kterou lze objednat v různých eshopech. Stačí do vyhledavače zadat heslo "glycerinová mýdla". Tuto hmotu lze navonět a přibarvit. Na barvení se vyžívají speciální barviva, k navonění se používají různé vonné esence.

Dále bude nutné si pořídit formu na odlévání, doporučuji měkké silikonové formy, ze kterých se mýdlovina dobře vyklápí. Formy není nutné před odléváním nikterak upravovat (vymazávat apod). Použijete-li pevnější formy, počítejte s tím, že vyklapování jde hůř a hrozí poškození buď mýdla nebo formy.

S mýdlovou hmotou se pracuje úplně stejně jako s voskem - rozehřívá se a odlévá… Pro rychlejší rozpouštění je dobré nakrájet mýdlovou hmotu na malé kousky. Rozehřívat můžete na plotýnce (není nutné dávat do vodní lázně) a nebo klidně v mikrovlnné troubě - doporučuji snížit o cca třetinu výkon a kontrolovat… jakmile se tuhá hmota změní v tekutou, je to hotovo a připraveno k další práci.

Hmota tuhne různě dlouhou dobu, podle velikosti - v rozmezí 30 minut až 3 hodin. S hmotou si můžete nejrůzněji pohrát, krájet malé kousky, vykrajovat pomocí vykrajovátek na cukroví, zalévat je jinak obarvenou mýdlovinou, kombinovat průhledné a čiré, zalévat drobné předměty apod...

Přejeme příjemnou zábavu při jejich výrobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama