ORIGOŠ OBAL NA MOBIL

10. října 2007 v 18:17 | špajda |  Nápady

Uháčkujte si obal na váš mobilní telefon

Kouzlu ručních prací už podlehla nejedna slečna či dáma. Jednak to nesmírně uklidňuje a baví, ale zároveň je to také užitečné - většinou. Nad pletenými ponožkami asi dcera či neteř nebudou skákat radostí, ale pokud přijdete s veselým háčkovaným obalem na mobil?

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! V ručních pracích se neuvěřitelně snadno spojuje příjemné s užitečným - bez větší námahy se krásně odreagujete a zároveň si ušetříte vymýšlení, co zase koupit kamarádce k narozeninám. Není přece nic lepšího, než dárek přímo od srdíčka, a navíc takový, jaký nemá už nikdo na světě. Kromě toho se snadno vyhnete situacím, kdy přesně víte, co by se kamarádce líbilo, ale v obchodech jednoduše nic takového nevedou. Pokud vyrobíte dárek sama, vše záleží jen na vaší fantazii, a té, jak známo, se meze nekladou.

Fenoménem posledních let jsou bezesporu mobilní telefony. Někteří lidé si potrpí na designu či značce telefonu, a někteří zase na tom, v čem telefon nosí.

Asi většina z nás se shodne na tom, že pokud chceme aby náš "miláček" nebyl hned po týdnu naprosto poškrábaný a ošklivý, není zcela vhodné pohazovat jej jen tak ledabyle do kabelky či batohu.

V současné době existuje množství různých typů obalů, od těch elegantně průhledných, silikonových, přes kožené až po různé látkové, pletené, háčkované, či dokonce už i plyšové ve tvaru zvířátek.

Výroba takového háčkovaného obalu není nic složitého, pokud jen trošku zvládáte techniku háčkování. Nejjednodušší způsob je uháčkovat malý oválek (o trošku větší, než je průměr telefonu) jakožto dno pouzdra a pokračovat pak až do výšky telefonu. Nakonec je třeba udělat ještě ucho (délka závisí jen a jen na vás, současnou módou jsou však spíše dlouhá ucha), které můžeme buď také jednoduše uháčkovat, nebo jej stejně snadno vyrobíme z provázku či silonu, na který navlečeme korálky, opět dle fantazie. Stejnými korálky či perličkami pak můžeme dozdobit i samotnou taštičku, což celý výrobek krásně oživí.

Pokud nepatříte zrovna mezi talenty na ruční práce, ani tak nemusíte zoufat. Na internetu snadno najdete nejednoho dobrovolníka, který vám za malou úplatu (v průměru 50 až 100 Kč) ochotně vyrobí "pouzdýrko" dle vašich přesných požadavků a představ, jednoduše na přání.

Možnosti jsou tak široké, že není možné, aby si někdo nevybral. Od večírkových modelů zdobených flitry a perličkami přes jednoduše stylové jednobarevné modely můžeme dojít až po bláznivě veselé všebarevné kousky.

Tak už tedy víte, co dostane vaše nejlepší kamarádka k příštím narozeninám?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama