tAŠKY

10. října 2007 v 17:59 | špajda |  Nápady

Konec igelitovým taškám, buďte originální!

Také tak nesnášíte igelitky a neustále přemýšlíte, v čem lepším by se dal přenést menší nákup? Máme pro vás tip. Jste-li aspoň trochu tvůrčí osobnost, nebude pro vás žádný problém si originální nákupní tašku vyrobit sami. Igelitové tašky se stejně neustále trhají a být chodící reklamou na prací prášek nebo sušenky rozhodně není naším snem.

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! V osmdesátých letech nebyla džínovina materiálem běžně k sehnání, a tak když se už jednou objevila na pultě, lidé ji kupovali po kilometrech. A tak se stalo, že mnoho maminek má ještě pořád ve skříni schovaných pár metrů této vděčné látky. Na nákupní tašku byste lepší materiál ani najít nemohli. A jestli nemáte dostatečné zásoby, zajděte si ji koupit, není to velká investice.

Udělejte si jednoduchý obdélníkový střih asi 30 x 50 cm a k tomu si nastříhejte tři asi 6 cm široké pruhy látky, dva o délce 50 cm a jeden o délce 30 cm. Dva delší přišijete ze stran budoucí tašky a jeden kratší bude tvořit dno. Potom stačí už jen přidělat poutka a funkční taška je na světě. Teď už zbývá ji jen nějak pěkně vyzdobit.

Nejjednodušší je pořídit si barvy na látku. Na tmavé džínovině bude bílá barva vypadat bezvadně. Pokud si koupíte barvu ve tvaru fixy, můžete se směle pustit do díla.

Buď jen tak podle momentální fantazie, nebo si z papíru vystřihněte šablonku a řiďte se podle ní. I úplně prosté tvary budou stačit na to, aby vaše nová kabelka zaujala okolí.

Máte-li doma bohatě vybavenou skříň různými odstřižky, mašlemi, korálky a provázky, jděte na průzkum těch nejvhodnějších ozdůbek. Jestli jste trpěliví, můžete dekorace přišívat ručně nebo si zkrátka vezměte do ruky lepidlo a vybrané kousky pěvně přilepte.

Jinou možností je vybrat si kontrastní látku a vystřihnout z ní podle šablony nějaký tvar, třeba květinu, hvězdu, prostě cokoliv. Pak najděte vyšívací bavlnky a výraznými velkými stehy celý obrázek na tašku našijte. Můžete se vsadit, že kolem vás nikdo nic podobného mít nebude. A třeba vás ještě začnou napodobovat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama