vyznavači jogy..tohle vám nesmí chybět

14. října 2007 v 17:12 | špajda |  DoplňkY

Óm, znak, který zná každý milovník jógy

Když se řekne jóga, každý si představí člověka sedícího někde v tichém lese se zkříženýma nohama, zavřenýma očima a oddávajícího se meditaci. Nebo si také může představit neuvěřitelně ohebného jogína s nohama za krkem a s pohledem upřeným někam do svého nitra.

TIP: OTTO - kvalitní značková móda! Vyberte si z nové kolekce Podzim-zima 2007! Jóga je všeobecně oblíbeným stylem života, kdy se člověk snaží všechny své stresy, vášně, rozpory a problémy ze svého života vytěsnit a naučit se všechny potíže řešit s klidem tak, aby si co nejméně uškodil. Je to o uvědomění sebe sama.

Jóga je vlastně nauka o tom, jak správně ovládat veškeré duševní i tělesné funkce. Pomocí fyzického cvičení, tréninku meditace, maximální koncentrace, ale i odříkání by se mělo dosáhnout jakési nezávislosti na hmotném bytí člověka.

V dnešní době se především vyzdvihuje její pozitivní účinek na tělo a cvičit jógu je velmi oblíbený způsob, jak se udržovat v dobré kondici.

Jóga má také svůj zvláštní znak, zvuk, kterému se říká óm. Védské óm je uznáváno jako symbol nejvyššího božství a zároveň jako zvuk, který stvořil svět. Vyslovení toho zvuku by mělo pomoci otevřít vaši mysl a překonat vlastní ego, které podle učení jógy člověku zakrývá pravou podstatu světa a sebe sama, a tudíž není možné dojít skutečného štěstí a svobody. Umístění znaku do květu lotosu navozuje stav klidu a soustředění.
Vizuální grafické zpracování óm je jakousi spojnicí mezi všemi, kteří jógu provozují a mají k ní vztah. Proto se dají běžně zakoupit jogínské předměty s tímto označením, jako jsou přívěsky nebo meditační pomůcky. Takový osobní talisman, jakým je právě přívěsek, je možné si bez problémů objednat i přes internet a nebude vás stát víc než 100 Kč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama