wellness

1. prosince 2007 v 11:57 | špajda |  ZajImAVoSTi Mixik vŠEHO
Co je to wellness?
Co je to wellness?I když se tohle slovo používá v poslední době hodně často, pořád ještě nemáš tak úplně jasno v tom, jaký je jeho pravý význam? Vysvětlíme ti to!

Wellness je filozofie, která zastřešuje mnoho principů dobrého zdraví. Nejznámější wellness oblasti zahrnují osobní zodpovědnost, cvičení a fitness, výživu, ovládání stresu, kritické myšlení, význam duchovna, emocionální inteligenci, humor, hru a v neposlední řadě také mezilidské vztahy.

Dá se tedy zjednodušeně říct, že se jedná o jakýsi životní styl. Pokud by sis chtěla wellness osvojit, musíš se nejdříve rozhodnout, zda chceš svůj současný životní styl opravdu změnit. Základem je pozitivní myšlení, sebeúcta, touha po zdokonalování, smysl pro humor, rovnováhu a zodpovědnost, dobrá psychická i fyzická kondice, schopnost milovat a zvládnout vše, co život přináší a brát si z toho ponaučení.

Jak tedy vypadá třeba takový wellness den?

* Nastartuj den s úsměvem na rtech - jen ten, kdo se usmívá, vítězí:-) Mysli pozitivně a raduj se z maličkostí.

* Načerpej energii ještě v posteli. Lehni si na záda, několikrát za sebou se zhluboka nadechni a dlouze vydechni. Pak asi 20 minut cvič.

* Poté se osprchuj střídavě teplou a studenou vodou. Urychlíš tím proudění krve v cévách. Nakonec si vždy dej studenou sprchu!

* Abys mohla celý den fungovat naplno, nauč se také relaxovat. Když jsi ve stresu, udělej si krátkou pauzu. Pohodlně si sedni, uvolni se a využij jednu z technik, která ti pomůže zbavit se napětí. Dlouze se nadechuj a vydechuj po dobu asi pěti minut, asi čtyřikrát za minutu.

* Měj se ráda taková, jaká jsi. Nepřejídej se, stravuj se zdravě a nezapomínej na ovoce a zeleninu. Dodržuj správný pitný režim. Vypij alespoň 2,5 l tekutin denně.

* Když máš obzvlášť chuť, klidně si dopřej třeba čokoládu nebo jiné sladkosti a pořádně si je vychutnej! Vezmi si ale jen rozumné množství a vykompenzuj to pohybem.

*Každý den zakonči pozitivní myšlenkou!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama