Hollywoodské dietě ....

25. února 2008 v 18:38 | terinka |  DieTkY
Hollywoodské dietě se také říká 'dieta modelek'. Nejpopulárnější je totiž právě mezi modelkami, které potřebují v krátké době shodit pár kilo. Velmi si ji pochvaluje třeba světová topmodelka Naomi Campbell, proslulá svým gazelím tělem. Kúra trvá jen tři dny a zbavíte se při ní hlavně zadržované vody, kromě toho si skvěle pročistíte organismus.
Hollywoodská finta se zakládá na jídel- níčku sestaveném pouze z vybraných druhů ovoce s vysokým obsahem enzymů vhodných pro trávení. Kromě toho je ovoce zásobárnou vitaminů a minerálů, podporujících imunitu i látkovou výměnu. Na první pohled vypadá tato dieta poněkud drasticky, ale opravdu funguje (zhubnete až 3 kg) a přitom nepřináší zdravotní rizika. Podobnou detoxikaci dokonce odborníci doporučují provádět pravidelně. Nesmíme však zapomínat, že se jedná o krátkodobou kúru. Dodržovat ji déle než zmíněné tři dny rozhodně zdraví neprospěje a může vést i k vážným poruchám trávení! Opatrní by měli být i lidé s citlivým žaludkem.

VÁŠ JÍDELNÍČEK:
Snídaně:
3 kiwi (čerstvý ananas)
Svačina: 200 g hroznového vína
Oběd: 4 kiwi (čerstvý ananas)
Svačina: 100 g hroznového vína
Večeře: 3 kiwi (banán)
Dotaz:
Milá Jackie, možná bude moje otázka znít trochu hloupě, ale sama už nevím, jak dál. Mívám nepřekonatelnou chuť na sladké - pokaždé když uvidím v cukrárně nazdobené dortíky a zákusky, nemohu odolat, pohled na otevřenou bonboniéru je pro mě katastrofa. Dříve jsem hrála závodně volejbal a stále byla v pohybu, takže jsem si takové pamlsky mohla dopřávat, aniž bych ztloustla. Když jsem ale přestala sportovat, rázem na mě začala být láska k sladkému znát. Je možné změnit takové návyky?
Zuzana B. (40), Brno

Jackie: Milá Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Všechny návyky je určitě možné změnit. Je k tomu ale potřeba vůle. Dobrá zpráva je, že svých milovaných sladkostí se nemusíte tak docela vzdát. Abyste shodila pár kilo, musíte zkrátka snížit množství přijatých kalorií (příjem musí být nižší než výdej) a nikde není psáno, že se zakazuje zrovna dortík. Pokud si ho ale dopřejete, musíte tuto kalorickou 'bombu' zohlednit ve zbytku dne a jíst už jen nízkoenergetické potraviny, nejlépe zeleninu. Další naše doporučení zní: sladkosti jezte jen ráno a dopoledne. Jen tak totiž můžete přijatou energii přes den spálit. Budete-li se cpát čokoládou před spaním, máte jisté, že se Vám uloží 'na horší časy' ve formě tuku. Smlsněte si na svých oblíbených dobrotách klidně každý den, ale v jen v malém množství a v první polovině dne. Odpírání přinese jen stres a záchvaty 'žravosti'. Hodně štěstí!

Jezte úsporně
hořčice x majonéza
Když už se neobejdete bez hamburgeru, ochuťte ho hořčicí, ne majonézou. Uspoříte 400 kJ!
Hubnoucí náplasti Vitaslim
Diety vám nejdou pod nos? Nemáte možnost dodržovat speciální jídelníček? Pak pro vás máme pomocníka. Vaši snahu zhubnout podpoří hubnoucí náplasti Vitaslim firmy VITA DIRECT za 499 Kč (měsíční kúra).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama