domácí musli

24. března 2008 v 19:28 | terinečka |  ReCePtY
Toto musli je o moc lepší než kupované, nebudete se moci pečení nabažit. Vyzkoušíte veškeré sušené ovoce od hrozinek po mango, pak také nejroztodivnější ořechy, které trh nabízí, včetně pekanů a para.
Dopřejete si variantu s hnědými i bílými čokoládovými pecičkami, med vyměníte za třtinový sirup a pořád ještě to bude hrozně zdravé a výživné.
Pro 4 osoby (a ještě trochu zbyde): 125 g másla 2 lžíce hnědého cukru 2 lžíce třtinového sirupu (prodává Culinaria), případně použijte med nebo kukuřičný sirup (všechny obchody se zdravou výživou) 250 g ovesných vloček (jemných na ovesnou kaši, např. červené Emco) 250 g nakrájeného sušeného ovoce (nesířené meruňky, brusinky nebo švestky) 80 g sekaných mandlí nebo lískových ořechů 1. Troubu předehřejte na 160 °C. Rozpusfte máslo ve větším kastrolu. Přidejte cukr a sirup (případně med) a míchejte, až se s máslem spojí, a pak ihned stáhněte z ohně. Přidejte všechny ostatní ingredience a pořádně promíchejte. 2. Pekáček střední velikosti vyložte pečicím papírem. Směs vloček a ovoce na něj rovnoměrně rozprostřete a stlačte do vrstvy o síle asi tak dva až tři centimetry. K upěchování do kompaktního tvaru můžete použít třeba těžký tlouk z hmoždíře, dno konzervy apod. 3. Pečte 30 minut v troubě, až se vločky opečou a okraje začnou zlátnout. Pak vyndejte z trouby, vyjměte i s pečícím papírem z pekáčku a nechejte takto chladnout na mřížce. Můj tip: Vezměte pár kousků i do práce, uvidíte, co tahle energetická injekce s obyvateli vaší kanceláře udělá. Všichni, kdo měli těžké ráno a odbyli se kávou, si to moc užijí. Zdroj: Kuchařka Zpátky domů, Hanka Michopulu, uvedeno ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press, www.smartpress.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama