DieTkY

Lednička

18. března 2008 v 14:02
Jestli si blízko ledničky máš smůlu...nutí tě to jít se podívat, jestli tam nenajdeš něco na chuť...
1. zamkni se v místnosti daleko od jakéhokoli jídla
2. napočítej si do 50
3. koukni se do zrcadla
4. napíj se vody
5. udělej 20 dřepů
6. začni si opakovat nějake motto
7. jdi na icq, abys vše mohla říct kamošce, která je taky pro-ana... určitě tě podrží

5kgy za 15 dní lehce!

16. března 2008 v 13:17 | terinečka
NÁVOD:Jak shodit za 15 dní 5 kilo!
Je to jídelníček jedný holčiny, která za 15 dní zhubla ze 71 na 66 kilo!!!

Dieta modelek!

16. března 2008 v 13:04 | terinečka

Dieta modelek - zásady

 • je důležité dodržet předepsaný jídelníček a ovoce nekombinovat. Účinky enzymů by se pak mohly vzájemně rušit
 • dieta modelek přikazuje dostatečný pitný režim - minimálně 2 litry neslazených ovocných nebo bylinných čajů nebo vody s citronem

Cviky s overballem

13. března 2008 v 18:48 | terinka

Zábavné cvičení s overballem

Cvičení s malým měkkým míčem tzv. overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií, a to jak při protahovacích, tak i posilovacích cvicích.

Overball je měkký míč o průměru cca 26 cm, který lze lehce převážet všude sebou. Za pomoci přiložené trubičky či ústy ho lze rychle nafouknout do požadované velikosti. Můžete cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost. Většinou je to 120-150 kg. Nemusíte se tedy zbytečně obávat, když se na něj posadíte, že by míč praskl či se jinak poškodil. To nehrozí! Pozor ale, míč je citlivý na poškození ostrými předměty! Doporučuji proto před cvičením sundat veškeré šperky a cvičit na bezpečném povrchu. Tedy nejlépe doma na podložce.

Cvičení s overballem je velmi zábavné - a to nejen pro děti. Nabízí množství variant provedení u jednotlivých cviků, pomůže při procvičování partií, které bychom bez něj protahovali obtížně.

Overball je také hojně využíván při cvičení metody Pilates. "Zdůrazněním balančních poloh overbally zintenzívníte aktivování hlubokého stabilizačního svalového systému, což jsou především vnitřní vrstvy příčných a šikmých břišních svalů v koordinaci s nejhlubší vrstvou krátkých meziobratlových svalů vzpřimovače trupu, dále svaly dna pánevního v koordinaci s dýchacím svalem bránicí.", říká odbornice na Overball Pilates.

Cvik 1
Lehneme si na záda, ruce necháme ležet volně podél těla a nafouknutý overball míč si vložíme mezi kolena. S výdechem stáhneme bříško, zpevníme svaly pánevního dna a samozřejmě také zadeček a potom velmi pomalu zvedáme pánev směrem nahoru Zároveň tlačíme kolena k sobě, aby nám míč nevypadl. Zadeček zvedejte pouze tak vysoko, aby vaše lopatky stále zůstaly na podložce. S nádechem vracíme zadeček zpátky na zem. Uvolníme svaly a opakujeme ještě 8x. Tento cvik je výborné na zpevnění zadečku a svalů pánevního dna. Skvěle posiluje také vnitřní stranu stehen.

Cvik 2
Posadíme se a natáhneme nohy před sebe tak, aby se kolena a kotníky dotýkaly. Snažíme se sedět rovně, s rovnou páteří. Na stehna položíme nafoukaný overball míč, který držíme dlaněmi. S výdechem skláníme hlavu až ke klíční kosti a potom se postupně vyhrbíme. Zároveň tím koulíme míč po stehnech směrem až ke špičkám nohou. Hlavu pomalu schováme mezi natažené paže.V konečné pozici chvíli zůstaneme, protáhneme se a s nádechem se pomalu vracíme - obratel po obratli. Cvik opakujeme 5x.

nemožná dieta modelek

6. března 2008 v 18:50 | terinka

Dieta modelek

Dieta modelek je intenzívní dieta, trvající pouhé tři dny. Dieta modelek je velmi populární právě mezi modelkami, ale také mezi politiky a známými osobnostmi, které potřebují ve velmi krátké době zhubnout. Původně pochází dieta modelek z Hollywoodu, proto se jí také říká Hollywoodská dieta.
Díky dietě modelek zhubnete až 3 kila během 3 dní a zároveň se díky ní tělo pročistí. Dieta modelek je založena na tom, že po celé tři dny jíte pouze ovoce v přesně daném množství a pořadí. Vybrané ovoce totiž obsahuje velké množství enzymů, které podporují látkovou výměnu a trávení. Kromě enzymů obsahuje toto ovoce také poměrně hodně dalších vitaminů a minerálů, které látkovou výměnu ještě zlepšují.

Dieta modelek - jídelníček:

1. den

 • snídaně: 250g čerstvého ananasu
 • svačina: 250g čerstvého ananasu
 • oběd: 1 banán
 • svačina: 250g čerstvého ananasu
 • večeře: 1 banán

2. den

 • snídaně: 3 kivi
 • svačina: 100g hroznového vína
 • oběd: 4 kivi
 • svačina: 100g hroznového vína
 • večeře: 3 kivi

3. den

 • snídaně: 200g hroznového vína
 • svačina: 200g ananasu
 • oběd: 4 kivi
 • svačina: 100g ananasu
 • večeře: 100g hroznového vína a 2 kivi

Dieta modelek - zásady

 • je důležité dodržet předepsaný jídelníček a ovoce nekombinovat. Účinky enzymů by se pak mohly vzájemně rušit
 • dieta modelek přikazuje dostatečný pitný režim - minimálně 2 litry neslazených ovocných nebo bylinných čajů nebo vody s citronem

Dieta modelek pod lupou

Aniž byste museli být odborníci na výživu, na první pohled je vám asi zřejmé, že dieta modelek není nic, co by našemu tělu z dlouhodobého hlediska nějak prospělo. Pokud je tedy pro vás dieta modelek neodolatelné pokušení, určitě ji nedržte déle než předepsané 3 dny a rozhodně ne častěji než jednou do měsíce.

Proč je dieta modelek špatná?

Dieta modelek sice dodá vašemu tělu dostatek vitaminu C, hořčíku i vápníku, ale katastrofálně málo ostatních důležitých živin, zejména bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Dieta modelek má ještě jednu nevýhodu - díky vysokému obsahu cukru a ovocných kyselin budete mít opravdu veliký hlad. U někoho se může objevit také alergická reakce na bromelain obsažený v ananasu.

vhodné a naopak

4. března 2008 v 18:51 | terinka
Nevhodná jídla
:
Mléko a mléčné výrobky, vepřové, hovězí maso, tučná masa a uzeniny, řepný cukr, musli, různé tyčinky - ořechové, obilné apod., výrobky ve kterých jsou použity konzervační činidla, antioxidanty a barviva, sladkosti, oplatky, čokoláda, sádlo, smažená jídla, bílá mouka a výrobky z ní - rohlíky, chleba, piškoty, apod.
Ořechy vlašské, para, pistáciové a piniové, sladké ovoce - hrušky, mandarinky, kompoty a džemy s cukrem, ve větší míře fazole, čočka a luštěniny obecně, slepičí vejce, zejména žloutky, slazené nápoje, energetické nápoje, káva, čokoláda, máslo, margarín, oleje stolní, 100% ovocné šťávy, z koření pálivá koření chilli, kari apod.
Vhodná jídla:
Zelenina - zejména napařená nebo mírně dušená, zejména pórek a celer, řapíkatý celer, pickles, kysané zelí, dýně hokkaidó, zelená zelenina - saláty, petrželka, celerová nať, naklíčená vojtěška apod.
Ovoce - občas slavnostně ananas, banán, jablka, jablka jsou vhodná pečená např. se skořicí, jablečné pyré bez cukru, sušené ovoce.
Rýže - celozrnná, kulatá, paraboiled, basmati, jasmínová.
Těstoviny - vhodnější jsou bezlepkové - pohankové, rýžové, amaranth.
Obilí - v zimě 1x týdně pšenice špalda nebo kroupy, jáhly, pohanka, pohankové těstoviny, houby - sušené do polévky nebo žampióny, 1x týdně sojový sýr Tofu, upravené výrobky z pšenice, seitan, mandle, dýňová a slunečnicová semena, sojové mléko, obilné kaše - zejména rýžová bez cukru, Sladovit - ječmenný slad.
Maso - sladkovodní a mořské netučné ryby, občas kuře, králík.
Na zahuštűní jídel použít maizenu nebo arrowroot, ovocné přesnídávky bez cukru, lze občas použít zelený čaj, bylinkové čaje, káva Karo - z kávoviny, čistá voda. Občas lze použít kozí jogurt nebo sýr
Koření - kmín, bazalka, saturejka, majoránka, apod., miso pasta a ume ocet.
Za studena lisované oleje - olivový, sezamový, obilné paštičky, rýžový chléb a dexíky.

Jak to chodí.váha

3. března 2008 v 18:51 | špajda
Není ta váha zase rozbitá?" Ptáte se alespoň dvakrát týdně, když nevěříte svým vlastním očím?
Zdá se vám, že si vaše váha žije vlastním životem a absolutně nerespektuje vaše diety? Celý měsíc se snažíte striktně dodržovat harmonogram té "nejúčinnější" hubnoucí procedury a na konci vašeho úsilí vám ten nespravedlivý přístroj začne ukazovat jen o půl kila míň než na samotném začátku? Nestrkejte hlavu do písku, sepsali jsme pro vás spoustu zajímavých faktorů, které s vaší skutečnou váhou nemají co do činění, přestože se tak tváří. Nezapomeňte, že skutečným měřítkem vaší snahy je zrcadlo a velikost oblečení. Také odborníci se shodují, že byste se měla zaměřit spíš na svoje tukové zásoby nežli na rozdivočelou rafičku na vaší váze.
1. Jste oblečená
Přírůstek: až 2 kg
Jestliže jste se včera večer svěřila svému počitadlu jen v kalhotkách a podprsence, nečekejte dnes, kdy na něm stojíte v županu, že k vám bude milosrdné. Važte se vždy jen ve spodním prádle nebo na "Evu", protože vše ostatní vám kila jen a jen přidává. Což je logické, nemyslíte?

2. Ukrutná žízeň
Přírůstek: až 1 kg
Ve vodě není žádný tuk ani sacharidy, takže po ní neztloustnete. Ale má také svou váhu, a pokud jí vyzunknete najednou třeba litr, jste automaticky těžší. Naštěstí ji naše tělo nejen díky pocení brzy zpracuje.

3. Včera byla pařba
Úbytek: 1 až 2 kg
Je to pravda odvěká, že alkohol dehydruje. To proto se po ránu cítíme tak "skvěle": máme sucho v ústech, bolí nás hlava, možná se nám chce zvracet nebo odbíháme na toaletu se slabým průjmem. Tato baječná kombinace způsobí, že i po smršti sladkých koktejlů budete ráno vážit míň. Mimochodem, večerní dávka alkoholu vás zbavila i spousty minerálních látek a bílkovin... Život je však spravedlivý, jakmile svou zuřivou žízeň po pařbě uhasíte, začnete zase automaticky přibírat. Také je dobré vědět a respektovat, že alkohol v malém množství tělu celkem prospívá: rozpouští tuky, zlepšuje jejich trávení, uvolňuje stres a napětí, podporuje spalování sacharidů, které promění na energii, čímž nás vlastně povzbudí. Pivo a víno obsahují kromě alkoholu a cukrů také blahodárné minerální látky, antioxidanty, vitaminy, flavonoidy.

4. Měla jste jen lehký obídek
Přírůstek: až 1 kg
Přestože jste vzorně poobědvala nízkotučné, vitaminy a minerály nadopované jídlo, vážíte zase o kilo víc. Zdravá výživa je obvykle velmi těžko stravitelná. Např. zeleninová polévka spolu se zeleninovým salátem jsou velmi bohaté na vlákninu, tekutiny, nemají téměř žádné kalorie a dokonale vás zasytí. Neměla byste propadat zoufalství. I když díky nim vlastně hubnete, než je tělo zpracuje, na nějakou dobu ztěžknete.

5. Vynechala jste sacharidy
Úbytek: 1 až 2 kg
Pokud zkoušíte např. Atkinsonovu dietu a ládujete se celý den jen bílkovinami: posnídala jste vaječné bílky, poobědvala libové maso, k večeři jste si oloupala vajíčko natvrdo - vše samozřejmě bez přílohy, budete odpoledne vážit o něco méně. Nejde o to, že by bílkoviny zázračně spalovaly tuk, ale o to, že tělo při jejich zpracování spaluje glykogen neboli živočišný škrob. A stejný efekt má i cvičení... Navíc váš organismus ztratí mnohem více vody než při konzumaci sacharidů.

6.Slané brambŮrky!
Přírůstek: 1,5 až 2,5 kg
Každá z nás se alespoň jednou za rok neudrží a schroupe pytlík slaných brambůrků nebo slaných pražených mandlí či přesolených buráků "na ex". Jenže všechna solená jídla, jako jsou instantní polévky, čína, konzervy..., zadržují vodu. Tělo tak reaguje, aby bylo schopné zředit vysoké množství sodíku. Možná vás po slaných orgiích začne bolet břicho a budete se cítit nafouklá, ale hned, jak se pořádně zalijete, mělo by se vám ulevit. Přesto se soli raději vyhýbejte, je jí téměř ve všech potravinách tolik, že není potřeba ještě dochucovat hotová jídla. Sůl v organismu totiž působí dost dráždivě, zabraňuje vylučování látkové výměny a navíc slané dobroty zhoršují ekzémy a revma.

7. Sklátila vás nemoc
Úbytek: až 2,5 kg
Když jste nemocná, připadáte si slabá jako moucha. Máte pocit, že jste musela tím, jak trpíte, zhubnout alespoň kilo! Kašel a rýma může způsobit dehydrataci, takže vám milá rafička na váze opravdu ukáže nižší číslo. Jenže ve skutečnosti neztrácíte tělesný tuk, nýbrž zase jen vodu. Jen co se vrátíte do pracovního procesu, vaše původní váha vás rychle dožene.

8. Špatné trávení
Přírůstek: 1 až 3 kg
Jestliže trpíte na zácpu, v těle se vám hromadí "odpad" a vy vážíte víc. Aby vše fungovalo, jak má, měla byste na toaletě posedět alespoň jednou za dva dny. Pokud se tak neděje, určitě to výrazně ovlivňuje vaši hmotnost a kromě toho je vaše tělo neustále přiotráveno zbytky látkové výměny. Můžete díky tomu trpět bolestmi hlavy, únavou a oslabeným imunitním systémem. Zácpu mohou vyprovokovat i různé dietní experimenty, jako je rychlé snížení příjmu kalorií, menu bez sacharidů, vynechání jednoho pravidelného jídla apod. Abyste měla v břiše pořádek, zařazujte do jídelníčku dostatek vlákniny - např. ovesnou kaši, citrusy, broskve, banány, ořechy, fazole a cereálie. Hlavně neriskujte a neexperimentujte bez pořádného uvážení.

9. Kávová smršť
Úbytek: půl kila
Která z nás si nezpříjemňuje ranní vstávaní, poradu, polední pauzu, klábosení s kamarádkou... šálkem latté, capuccina nebo piccola!? Jenže kofein je mírné diuretikum, což znamená, že se z vás pak stávají časté navštěvnice toalety. Tělo ztratí mnoho tekutin a vaše váha začne příjemně klesat. Bohužel, jen co se napijete, vaše hmotnost se zase vrátí do původního stavu. A opět se dostáváte do onoho začarovaného kola. Abyste nepodléhala mylným pocitům, vypijte raději ke každému šálku kávy alespoň skleničku vody.

váha

25. února 2008 v 18:46 | terinka
Hubnutí, dieta - (c) profimedia.cz
Hubnutí, dieta
Možná jste se i vy stali středem zájmu "odborníků", kteří na náměstích slibují, že vám zdarma změří procento tuku v těle. Bez znalosti základních fyziologických zákonitostí okamžitě vysloví diagnózu: "Nadbytek tuku v těle" a navrhují "řešení". A tím není nic jiného než Herbalife.
Tito lidé se dopouštějí chyb již při stanovení vašeho výživového stavu. U žen se neptají na těhotenství či menstruaci, u starších žen nepočítají s fyziologickým úbytkem vody v těle, neptají se ani na to, kolik tekutin jste dnes vypili.
Právě tyto okolnosti však mohou výrazně ovlivnit výsledek. Přístroj pak totiž třeba ukáže vyšší procento tuku.
K určení ideální váhy používají tabulky, jež vás nutí často do nefyziologicky nízké váhy. Je vám například čtyřicet let, měříte 170 cm a vážíte 70 kilogramů (oba vaši rodiče váží o 25 kg více) a víte, že udržet vaši nynější váhu vám dává pěkně "zabrat". A co na to tabulka? Honem zhubnout na 56 kilogramů!
To je ale váha, kterou jste měli na prvním stupni základní školy! Ten, kdo se nechá unést situací, je snadnou kořistí jakékoli firmy, která slibuje rychlé řešení.
Možná zhubnete na 65 kilo, ale vzápětí končíte na osmdesáti a jo-jo efekt se dál roztáčí.
Ke stanovení optimální váhy se používá nejčastěji propočet body mass indexu (BMI) a měření obvodu pasu. Ani tyto hodnoty však nejsou v mnoha případech dostatečné a často je vypočtené rozmezí normálního BMI pro daného člověka nedosažitelně nízké a tím také frustrující.
Pokud máte robustnější postavu nebo větší množství svalové hmoty, je lepší využít měření přístrojem Bodystat. To je analyzátor složení těla, který pracuje na principu bioimpedance. Znamená to, že změří rozdíl ve vodivosti tkání tukových a ostatních, které vodu obsahují.
Po krátkém měření následuje přibližně půlhodinový rozbor naměřených hodnot a stanovení optimální váhy. Většina lidí, kteří podstoupí vyšetření Bodystatem, chce rozumným způsobem snižovat nadváhu.
Potěší je tedy i zpráva s názvem Management hmotnosti a aktivity, kterou přístroj vydá. Pomůže vám určit, o kolik kalorií (kilojoulů) denně musíte snížit příjem energie tak, abyste hubli zvoleným tempem. Může to být například půl kilogramu za týden, tedy dvě kila za jeden měsíc.
Toto vyšetření můžete absolvovat na redukčních kurzech, v některých fitcentrech nebo poradnách. Pokud tuto možnost nemáte, nemusíte zoufat.
Pomoci si totiž dokážete i sami. Zhodnoťte realistickým pohledem svoji váhu a vzpomeňte si, kolik jste vážili v době, kdy jste se naposledy cítili dobře. Přibližně kolem této hodnoty se pohybuje vaše ideální váha.
Jídelníček pro dnešní den
SNÍDANĚ: dalamánek s Lučinou
1 dalamánek,
100 g lučiny linie,
oranžová paprika
1200 kJ
SVAČINA:jogurt s ovocem.
1 bílý jogurt, 1 menší broskev
650 kJ
OBĚD: krůtí prsíčka v bylinkách, okurkový salát.
120 g krůtích prsíček,
2 lžičky tuku,
2 lžičky mouky,
1 bílek,
bazalka, petrželka,
pažitka (čím více druhů, tím lépe),
sůl,
pepř,
200 g salátové okurky.
Smíchejte v misce nasekané bylinky se solí a s moukou. Do jiné misky dejte bílek. Maso dejte nejdříve do bílku a pak do bylinkové mouky. Osmažte na rozehřátém tuku. Z okurky připravte klasický okurkový salát.
1170 kJ
SVAČINA: müsli a káva
1 müsli tyčinka,
káva s mlékem (2 dcl mléka)
780 kJ
VEČEŘE:Salát z rajčat, šmakouna (nebo vařených bílků), vařených těstovin, fazolek s jogurtovým dresinkem.
2 rajčata nakrájená na osminky,
100 g šmakouna nakrájeného na kostičky (nebo 3 vařené bílky),
100 g vařených těstovin,
100 g zelených naložených fazolek,
1 lžíce salátového dresinku smíchaného s 2 lžícemi bílého jogurtu
1430 kJ
CELKEM: 5230 kJ

snídaně

25. února 2008 v 18:41 | terinka

Jak nahradit nezdravou snídani

-NE: čokoládové koblihy, ovocný čaj, ANO: puding s ovocem
-NE: hamburger, slazená limonáda, ANO: obložený celozrnný sendvič
-NE: rohlík s máslem, taveným sýrem, salámem, černý čaj, ANO: celozrnný rohlík, rostlinný tuk, plátkový sýr, ledový salát, ředkvičky, zelený čaj
-NE: pomeranč, jablko, ANO: toast s tvarohem a ovocem, pomerančový džus
-NE: slazené musli se smetanovým jogurtem, ANO: neslazené sypané musli s nízkotučným jogurtem či mlékem
-NE: vejce, opečená slanina, máslo, chléb, černá káva, ANO: vejce naměkko, opečený toustový celozrnný chléb, Rama Créme Bonjourn papriková, rajče, salátová okurka, stolní voda
Snídaně je základ to snad ví každy

diet

25. února 2008 v 18:40 | terinka

Dieta pro formování postavy

- pro ty,kteří nechtějí hubnout na váze, ale chtějí zformovat postavu
- důležité je vyvážení všech složek potravy, podle zásad zdravé výživy
- kvalitní bílkoviny, zelenina, celozrnné pečivo, těstoviny, hnědá rýže, luštěniny
- méně sladkého ovoce
- jednoduché cukry jezte minimálně- bílý cukr, sladkosti, bílé pečivo a sladké nápoje
- asi hodinu před cvičením: musli tyčinka/banán/celozrnný rohlík
- po cvičení: sacharido-proteinový koktejl, ale stejně poslouží i např. granko s mlékem
- k večeři: nízkotučné bílkoviny a malou(!) porci brambor/rýže/těstovin
- sportujte 3-4 týdně, vícekrát rozhodně ne

Doporučená sportovní aktivita

- 55 minut pilates/powerjógy/P-classu/bodystylingu
- 40 minut posilování s větší zátěží (15 zopakování cviku, přestávka,…),15 minut jízda na rotopedu
- 60 minut in-line nebo jízdy na kole

Hollywoodské dietě ....

25. února 2008 v 18:38 | terinka
Hollywoodské dietě se také říká 'dieta modelek'. Nejpopulárnější je totiž právě mezi modelkami, které potřebují v krátké době shodit pár kilo. Velmi si ji pochvaluje třeba světová topmodelka Naomi Campbell, proslulá svým gazelím tělem. Kúra trvá jen tři dny a zbavíte se při ní hlavně zadržované vody, kromě toho si skvěle pročistíte organismus.
Hollywoodská finta se zakládá na jídel- níčku sestaveném pouze z vybraných druhů ovoce s vysokým obsahem enzymů vhodných pro trávení. Kromě toho je ovoce zásobárnou vitaminů a minerálů, podporujících imunitu i látkovou výměnu. Na první pohled vypadá tato dieta poněkud drasticky, ale opravdu funguje (zhubnete až 3 kg) a přitom nepřináší zdravotní rizika. Podobnou detoxikaci dokonce odborníci doporučují provádět pravidelně. Nesmíme však zapomínat, že se jedná o krátkodobou kúru. Dodržovat ji déle než zmíněné tři dny rozhodně zdraví neprospěje a může vést i k vážným poruchám trávení! Opatrní by měli být i lidé s citlivým žaludkem.

VÁŠ JÍDELNÍČEK:
Snídaně:
3 kiwi (čerstvý ananas)
Svačina: 200 g hroznového vína
Oběd: 4 kiwi (čerstvý ananas)
Svačina: 100 g hroznového vína
Večeře: 3 kiwi (banán)
Dotaz:
Milá Jackie, možná bude moje otázka znít trochu hloupě, ale sama už nevím, jak dál. Mívám nepřekonatelnou chuť na sladké - pokaždé když uvidím v cukrárně nazdobené dortíky a zákusky, nemohu odolat, pohled na otevřenou bonboniéru je pro mě katastrofa. Dříve jsem hrála závodně volejbal a stále byla v pohybu, takže jsem si takové pamlsky mohla dopřávat, aniž bych ztloustla. Když jsem ale přestala sportovat, rázem na mě začala být láska k sladkému znát. Je možné změnit takové návyky?
Zuzana B. (40), Brno

Jackie: Milá Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Všechny návyky je určitě možné změnit. Je k tomu ale potřeba vůle. Dobrá zpráva je, že svých milovaných sladkostí se nemusíte tak docela vzdát. Abyste shodila pár kilo, musíte zkrátka snížit množství přijatých kalorií (příjem musí být nižší než výdej) a nikde není psáno, že se zakazuje zrovna dortík. Pokud si ho ale dopřejete, musíte tuto kalorickou 'bombu' zohlednit ve zbytku dne a jíst už jen nízkoenergetické potraviny, nejlépe zeleninu. Další naše doporučení zní: sladkosti jezte jen ráno a dopoledne. Jen tak totiž můžete přijatou energii přes den spálit. Budete-li se cpát čokoládou před spaním, máte jisté, že se Vám uloží 'na horší časy' ve formě tuku. Smlsněte si na svých oblíbených dobrotách klidně každý den, ale v jen v malém množství a v první polovině dne. Odpírání přinese jen stres a záchvaty 'žravosti'. Hodně štěstí!

Jezte úsporně
hořčice x majonéza
Když už se neobejdete bez hamburgeru, ochuťte ho hořčicí, ne majonézou. Uspoříte 400 kJ!
Hubnoucí náplasti Vitaslim
Diety vám nejdou pod nos? Nemáte možnost dodržovat speciální jídelníček? Pak pro vás máme pomocníka. Vaši snahu zhubnout podpoří hubnoucí náplasti Vitaslim firmy VITA DIRECT za 499 Kč (měsíční kúra).

krásné tělo bez dřiny...

1. prosince 2007 v 11:55 | špajda
Krásné tělo bez velké dřiny
Prozradíme vám, jak se i bez velké námahy udržet v kondici!

Venku...
Pokud ti nevadí chladné, skoro zimní počasí, obleč se a vyraz do přírody! Nemusíš hned běhat několik kilometrů denně, stačí jít s přáteli na procházku se psy, na brusle, nebo v zimě uspořádat sněhovou bitvu, nebo soutěž o nej snhuláka. Bude to zábava... a ještě spálíš hromadu kalorií!

hodinová procházka = 331 kalorií
stavba sněhuláka = 285 kalorií
sněhová bitva = 352 kalorií
hodina bruslení = 381 kalorií

Krásná Jessica Alba říká: "Vím, že pravidelný pohyb je pro zdraví moc důležitý. Ale hlavně mě musí bavit! Proto spojuji příjemné s užitečným a když nemám náladu cvičit sama, zajdu s přáteli třeba na jógu, na procházku, na squash nebo na brusle!"

Ve škole nebo v práci
Když se zamyslíš nad tím, za den se přesouváš s těžkým batohem ze třídy do třídy, nebo kolikrát táhneš tašky z nákupu, zjistíš, že se ve škole ani po práci zas tolik neflákáš. Za den díky této činnosti spálíš asi 215 kalorií.

Během patnácti minut basketu při hodině tělocviku spálíš 80 kalorií.

Zaspala jsi a běžela jsi, abys přišla včas? Při rychlém ranním běhu můžeš spálit až 158 kalorií.

Posílit zadeček můžeš i při sezení! Pohodlně se posaď, zatni alespoň na 15 vteřin hyžďové svaly a pak je uvolni. Vše opakuj desetkrát.

Pro krásné nožky! Všechny schody, které máte ve škole nebo v práci poctivě vyšlápni. Chodidlo na schod přitom nepokládej celé, ale patu nech volně ve vzduchu.

Doma
Zamysli se nad tím, jestli tvůj milovaný pokoj nepotřebuje už delší dobu uklidit. Nejen, že ti v něm pak bude mnohem líp, ale ještě při tom uděláš i něco pro svou postavu!

Povlečení polštáře a peřiny: 38 kalorií
Ustlání postele: 9 kalorií
Úklid stolu a utření prachu: 42 kalorií
Vyžehlení kalhot: 20 kalorií
Vyluxování koberce: 194 kalorií
Přerovnávání nábytku: až 720 kalorií
Přebrání a vyhození nepotřebných věcí: 107 kalorií
= Celkový výdej: 1 130 kalorií! To vše spálíš během dvou-tří hodin, které ti tento úklid zabere.

V kuchyni
Jídlo miluje snad každý! Jako bychom tě slyšeli... tak co si dám dneska dobrého? Nauč se uspokojit své chuťové buňky i zdravými dobrotami!

Malá sladkost
Nikdy si nekupuj celý balíček bonbónů. Mlsej vždycky jen po jednom kousku! Uvidíš. že jich nespořádáš tolik.

Před každým jídlem vypij sklenici vody
Tekutinou trochu zaplníš žaludek a díky tomu toho spořádáš méně než obvykle!

Vyzkoušej pálivá jídla
Výzkumy prokázaly, že například ostrá čínská jídla jsou dobrá pro trávení a ničí nepříjemné parazity ve tvém bříšku. Je to vlastně taková přírodní dezinfekce.

ANO nebo NE?
Opečené kuřecí nudličky: ANO
Smažená kuřecí křídla: NE
Musli tyčinky: ANO
Čokoládové tyčinky: NE
Pečené brambory se salsou: ANO
Nachos se sýrem: NE
Ovocná ledová tříšť: ANO
Zmrzlinový pohár se šlahačkou: NE

4 tipy při cvičení
Rozhodla ses cvičit? Pak bys měla myslet i na naše rady... Vyzkoušej je!

1. Pokud chceš zvýšit účinnost cvičení, posiluj vždy odpočatá. Výměna látek se tak může zvednout až o 40 % a díky tomu bude tvé tělo spalovat kalorie mnohem rychleji!

2. Cvič v dobře osvětlené místnosti! To není vtip:-) Šero navozuje podvědomě touhu těla po spánku a pocit únavy. Naopak světlo tě nabije energií a chutí po nějaké aktivitě. Tak neváhej a rozsviť si!

3. Pozor na jídlo! Minimálně půl hodiny před cvičením bys neměla nic jíst. Pokud by tě přepadl pocit hladu, přepij ho vodou.

4. Během cvičení pravidelně doplňuj tekutiny!

a pokračujeme..

9. října 2007 v 17:46 | špajda
OPTIMÁLNÍ VÝŽIVA

PRO ŽENY
Během života prochází organismus mnoha úžasnými změnami. Hormonální vývoj, těhotenství, změny nálad, výkyvy hmotnosti, změna hustoty kostní dřeně a dalo by se vyjmenovat mnoho dalších. Vezmeme-li v úvahu potřeby vaší rodiny a zaměstnání, zbývá jen velmi málo času, který můžete věnovat sami sobě. Víme, že vám nemůžeme nahradit ztracený volný čas a možnost odpočinku, ale můžeme vám pomoci nahradit ztracené živiny. A výsledek? Budete se cítit tak skvěle, jak budete vypadat. A přestože už dávno nejste dítě, neznamená to, že se tak nemůžete cítit.
PRO MUŽE
Bez ohledu na to, v jakém životním období se muži nacházejí, mají tendenci tvrdě pracovat s minimálním odpočinkem a jen zřídka si udělají čas pro doplnění organismu živinami. Hektický život, stres a nesprávné stravovací návyky následně přispívají ke ztrátě špičkové kondice. Můžete se cítit staří v 25 a můžete se cítit mladí v 55. Všchno závisí pouze na vás.
OPTIMÁLNÍ VÝŽIVA S PŘIBÝVAJÍCÍMI LÉTY
Jistě jste se již setkali s osobou, která i přes přibývající věk zůstala velice šarmantní. Třebaže má již šedivé vlasy, její oči stále září, na rtech má úsměv a hbitost a volnost pohybu by jí mohl závidět nejeden mladý člověk. Díky našim nutričním doplňkům špičkové kvality si můžete vybrat optimální výživu bez ohledu na to jaký je váš věk. Studie prokázaly, že s postupem věku se snižuje schopnost organismu vstřebávat životně důležité živiny. Kosti slábnou a klouby ztrácejí pružnost, slábne také paměť a únava se stává běžnou součástí každého dne. Nemůžeme z vás udělat mladšího člověka, ale můžeme vám pomoci cítit více energie a svěžesti. V našich výrobcích jsme spojili vhodné rostliny ze všech koutů světa a spomocí moderní technologie jsme vytvořili výrobky podporující svěžest organismu i v pozdějším věkovém období.
NÁVYKY K JÍDLU

NEJSNADNĚJŠÍ PŘÍJEM TUKŮ
 1. provádět změny postupně
 2. zaměňovat suroviny, které kupujete
 3. nahradit poměr složek porce na svém talíři
 4. dělat změny, s nimiž jste bez problémů schopni žít
 5. zařadit do své stravy rozumné množství toho, bez čeho žít nemůžete
NÁKUPY A PLÁNOVANÉ VAŘENÍ
Pokud chodíte pravidelně nakupovat jídlo a většinou jíte doma, měli byste se vypořádat s "automatickým jedením" už v samoobsluze. To, co sníte, začíná přece tím, co koupíte. To, co nemáte doma, si prostě nemůžete dát. Jinými slovy, nemůžete to sníst bez jistého úsilí (tj. zajít do obchodu znovu a koupit si to).
NÍZKOTUČNÝ PROTIARGUMENT
Buďme spravedliví. Potravinářský průmysl vyvinul celou škálu výrobků bez obsahu tuku nebo jen nízkotučných, jako například šlehačku, nízkotučný jogurt, nízkotučné máslo a sýry, aby vyšel vstříc požadavkům veřejnosti po "zdravější" stravě. A prodej tohoto nízkotučného zboží (a také zboží s nízkým obsahem cukru) neustále roste. Ale i na tom je něco zvláštního. Ano, kupujeme si více nízkotučných výrobků, ale celkový příjem tuků se nesnížil. Děje se následující. Se stejnou rychlostí, s jakou jsme vyměnili jednu šlehačku za druhou, doplňujeme chybějící tuky v naší stravě "lahodnějšími" pokrmy, jako luxusními zákusky, čokoládou a pečivem. Takže zatímco byly tuky a cukry z jedné kategorie odstraněny, výsledkem je, že je do těla dostaneme prostřednictvím jiné kategorie!
SPORT A KONDICE
Šplháte o víkendech po skalách nebo musíte být v práci? Ať tak či tak, vždy chcete být ve špičkové kondici. Čas od času to však bývá velmi složité, zvláště máte-li pocit únavy a prázdnoty. Nedostatek vitality může být znamením, že vaše strava potřebuje nutriční doplněk. Jak se zbavit tohoto nepříjemného pocitu? Rychlý šálek kávy nebo sladký pamlsek pomohou pouze na ktrátký okamžik, ale přirozená alternativa rostlinného přípravku může mít dlouhodobý účinek. Sportujete-li nebo jste vyčerpaní z práce, naše nápoje a tablety vám mohou poskytnout jedinečné osvěžení a povzbuzení a přitom podporují proces asimilace živin v organismu.
Pokud máte zájem zhubnout a udržet si fyzickou i psychickou kondici POKRAČUJTE ZDE.

úvodem

9. října 2007 v 17:42 | špajda
ÚVOD
Lidé přibírají na váze tehdy, když konzumují více energie v jídle (kalorií) než může organismus spálit v denních aktivitách.Vaše tělo ztrácí váhu, vydáte-li více energie než kolik přijímáte. Uložený tělní tuk je znovu měněn v energii, aby doplinil chybějící rozdíl. Náš program Vám pomůžek k vytvoření rovnováhy Vašeho organismu ve prospěch zhubnutí bez obvyklých doprovodných efektů diety, kterými jsou ztráta energie, nadměrné strádání nedostatkem jídla a hlad.
Naše hlavní cíle:
 • Vnitřní kondice a vnější krása pro kvalitnější život
 • Zastavit stárnutí - žít déle, vypadat a cítit se co nejlépe
 • Udržování optimální (zdravé) váhy
 • Zvýšení energie
 • Optimální zažívání
 • Ovládnutí stresu
 • Výživa a ochrana buněk
 
 

Reklama