Modní přehlídky

Badgley Mischka - FW/0809 Backstage

5. května 2008 v 13:40 | terinečkablugirl povedená kolekce

24. dubna 2008 v 19:40 | Terezka
První části kolekce této značky panují červená s bílou spolu s třešněmi a puntíky. Z látek se nosí satén. Ukázky jsou tady:
Dále se u Blugirl objevuje modrá s bílou v božských kombinacích se skvělými doplňky a zajímavé plošné vzory.
(fotky z módní přehlídky: nymag.com)

Blugirl;Milan 2008 Show

24. dubna 2008 v 19:37 | špajda
Modelky v zákulisí přehlídky Pucci

6. dubna 2008 v 19:20 | terModa..

16. března 2008 v 13:38 | terinečka

Džíny jako vaše druhá kůže

V jakém duchu se nesou?

Pokud chcete držet krok s trendem letošního roku, pak zavzpomínejte na dobu 80. let - úzké džíny s vysoko posazeným pasem, dlouhá trička nebo blůzy zastrčené do kalhot jsou totiž zpět.

Barva?

Paleta barev je široká: od černé po bílou přes šedou, béžovou, a dokonce i červenou.

Délka?

Pod kotníky. Buďte kreativní a přizpůsobte vzhled 80. let současným trendům, zkuste si například ohrnout nohavice.

Modelka a její práce..

13. března 2008 v 18:01 | terinka

Sladký či tvrdý život modelky?

Práce jako každá jiná? Nebo práce snů? Práce modelky má jiné požadavky než jakákoli jiná. Práce modelky nabízí daleko více možností než jakákoli jiná. Je to však něco za něco. Pojďte se se mnou podívat na pro a proti, které s sebou toto povolání přináší.

Mnoho mladých žen a slečen sní o neobyčejné práci, o práci modelky. Modelka nemusí sedět každý den v kanceláři, nekouká hodiny a hodiny do počítače, nedělá práci, která ji nebaví, relativně se dá říci, že svůj čas si organizuje sama, dělá to, co chce, nikdo není jejím pánem. Do této "líbivější" části patří také cestování, poznávání nových lidí, kultur, učení se nových věcí či jazyků.

Ta méně pozitivní stránka je velmi časné vstávání, nekonečné běhání po agenturách, obíhání jednoho castingu za druhým, nekonečné se časové přizpůsobování. U práce úspěšné modelky musí jít stranou únava, nikdy nekončící večírky, nezřízené holdování "nezdravému" životnímu stylu.

To nejdůležitější pro modelku je do nekonečna omílaný zdravý životní styl, dostatek pohybu, dostatečný počet hodin spánku a především umět okolí říci magické slůvko "ne". Proč zrovna to? Protože bez něj by to nešlo.
S prominutím, dnes může být modelkou skoro každá x-tá slečna. Netroufnu si odhadnout přesný počet. Nicméně úspěšnou modelkou, ne-li topmodelkou, může být jen velmi malé procento z "hotových" modelek. Modelky jsou na první pohled vnímány jako hloupoučké a jednoduché slečny bez mozku. Neříkám, že to tak nemůže být. Zároveň však vím, že jsou tak mnohdy souzeny jen dle vzhledu, který může být zavádějící.

Práce modelky je velmi náročná a to jak psychicky, tak fyzicky. Neskutečný nápor, který s sebou nese práce modelky musí psychika vydržet.

To se však povede málokteré modelce. Dnešní módní diktát produkuje zástupy anorektických slečen. Zastupuje-li některá modelka reprezentativní vzorek " normálních" žen, je zle. U práce modelky je psychická stránka s tou fyzickou velmi provázaná, daleko více než u práce právničky, asistentky, lékařky a dalších profesí.

Pro práci modelky musí mít každá slečna jisté předpoklady. Takové ty obecné předpoklady jsou následující:

Věk: 14-20
Výška: 172-182 cm
Míry: 90-60-90 (konfekční velikost 38)
Konfekční velikost: 34-38
Velikost bot: 37-41
Obličej: souměrný, symetrický, široké lícní kosti (zvýrazňující kontury obličeje), velké pronikavé oči a plné rty (lépe se líčí)
Pleť: čistá, jasná, hladká
Vlasy: zdravé, pěstěné, nebarvené
Zuby: rovné, bílé
Fyzička: fit, stresuodolnost, dobrá
Psychika: pevné nervy, disciplína

Sonia Rykiel - FW/0809

8. března 2008 v 19:24 | terinka

Fakt paráda to musím mět asponń něco!!!!!

 
 

Reklama