Typy a triky....

Chutě za mříže

3. května 2008 v 15:21 | Terezka


Zbraň č. 1 - správné stravování
Chuť na sladké je častější, pokud se nespravujeme správně. Jakmile poklesne hladina cukru v krvi, začne nás honit mlsná. Poklesu lze zabránit tak, že budeme jíst často a pravidelně a že zařadíme do jídelníčku potraviny s nízkým glykemickým indexem (celozrnné potraviny, zelenina, některé druhy ovoce). Hladinu krevního cukru kromě těchto potravin stabilizují také bílkoviny.

Zbraň č. 2 - náhrady za sladké
Sladkosti můžete nahradit sušeným ovocem, tyčinkami musli nebo nízkoenergetickými pochutinami (bonbony nebo nápoje slazené aspartamem).

Zbraň č. 3 - sladké pryč z očí
Nenakupujte sladkosti do zásoby a nemějte zbytečně nic lákavého po ruce. K zahnání chutě na sladké mějte vždy u sebe nějakou jeho zdravější náhradu.

Zbraň č. 4 - odbourání stresu
Máte největší chuť na sladké právě v období stresu? Pak si zakažte sáhnout po čokoládě a místo toho si běžte zaběhat nebo zaplavat. Na svou chuť tak zapomenete a stres odbouráte mnohem účinněji.

Zbraň č. 5 - chrom
Tento stopový prvek pomáhá udržovat hladinu krevního cukru a tím je účinný proti chuti na sladké.

Zbraň č. 6 - když neodoláte..
Pokud sladké milujete a záměrně si jej odpíráte, dostáváte se zbytečně do stresu. Jestliže tedy skutečně odolat nedokážete, snažte se alespoň jíst sladké v malém množství a v takové kvalitě, aby vám uškodilo co možná nejméně. Při výběru sladkostí si dávejte pozor především na jejich složení. Ze sladkostí se netloustne jen kvůli cukru, ale také kvůli vysokému obsahu tuku. Nekupujte příliš levné čokolády, které jsou obvykle příliš slazené a tuk v nich obsažených není vždy nejkvalitnější. Vybírejte si raději tmavší čokolády, které mají uveden podíl obsažené kakaa a čokolády s ořechy či ovocem, které obsahují zdravou vlákninu. Nejideálnější jsou samozřejmě hořké čokolády. Jezte sladké raději v první polovině dne. Můžete také zkusit dát si po kostičce čokolády špetku koření. Chuť na další kostičku tak údajně zmizí

Pevné tělo za deset minut

2. května 2008 v 15:21 | Terezka

Možná se vám nechce věřit, že by ke zpevnění postavy stačilo tak málo času, ale tahle sestava vážně funguje. Trik spočívá v tom, že procvičujete naráz dvě problémové partie. Jestli nemáte doma činky, popadněte třeba dvě plastové láhve s vodou. Spolu s rameny a bicepsy dáte zabrat i vnitřním a vnějším stranám stehen, zadku a břichu. Pokud se už nemůžete dočkat, až uvidíte výsledky, cvičte dvakrát až třikrát týdně.
2,5 minuty
* Ocelový zadek a ramena
Stoupněte si s nohama od sebe na šířku ramen. Ruce s činkami nechte viset podél těla. Dřepněte si tak, abyste měla zadek ve stejné výši jako kolena. Chvíli vydržte. Při napřimování zvedněte činky nad hlavu a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte osmkrát až desetkrát.
2,5 minuty
* Betonové břicho a trup
Zaujměte pozici, ve které se dělají kliky (opírejte se o zem dlaněmi a koleny anebo jenom dlaněmi a prsty na nohou). Zatněte břišní svaly. Pokrčte lokty a nechte klesnout tělo tak nízko, že se prsy budete skoro dotýkat podlahy. Vydechněte a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až desetkrát. Pak se opřete o předloktí. Vaše tělo by mělo být rovné jako přímka. Vydržte takhle našponovaná jednu minutu.
2,5 minuty
* Žulové bicepsy a tricepsy
Mírně se rozkročte a dřepněte si. Narovnejte záda a zpevněte břicho. Ruce s činkami visí podél těla. Vydechněte, zvedněte činky k žebrům, nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až dvanáctkrát. Ve stejné pozici pokrčte lokty tak, abyste se činkami dotkla ramen.
2,5 minuty
* Pevná stehna a paže
Stůjte s nohama u sebe a ruce s činkami nechte viset podél těla. Udělejte velký výpad doprava, pokrčte pravé koleno, přeneste na něj váhu a předkloňte trup. Pak napřete sílu do pokrčené nohy a vytáhněte se zpátky do výchozí pozice. Opakujte totéž na druhou stranu. Naordinujte si osm až deset sad. Pak se mírně předkloňte v bocích a stáhněte břišní svaly. Paže s činkami pokrčte v loktech a držte je těsně u těla. Vydechněte, napněte ruce před sebe a chvíli vydržte. Nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Dejte si deset opakování.

Manikura podle špajdy

1. května 2008 v 18:42 | Terezka
Francouská manikura podle mě..

Přikládám pár fotek není to nic moc ale jen tak na ukázku.

Potřebujeme:
 • Základní bílý lak
  +jakýkoliv průhledný(viz.foto)
 • odlakovácí tužku(koupíte v drogerii cena:+/- 80kč )
 • nebo tyčinku do uší,párátko
 • odlakovač
 • kapesník ,hadřík
Postup:
 1. Odlakujeme všechny nehty ,lak pak lépe drží.
 2. Natřeme tenký bílý proužek (s lakem to nepřehánějte)-od kraje do kraje.
 3. Na zarovnání použijte buď odlakovací tužky nebo špilku do uší namočenou v odlakovči+parátko.
 4. Zvolte si styl jaký chcece a tlošťku pruhu taky!
 5. Po řádném schnutí přelakujte průhledným lakem jakého koliv odstínu.

Tip:Bílý proužek můžte nehradit i jinou barvou červenou fialovou aj.,důležité je aby vrchní barva nezakryla tu pod ní.
1.
2.
3.
4.
5.
Já jsem zvolila neon(vlevo,tento svítí) a průhlednou zůžovou(vpravo)

Budete hvězdou!!=D

Doufám že při kopírovaní uvedete zdroj.Tyto fotky jsou originál pořízené mnou!Pa Špajda

Jak mám schovat velký zadek?

30. dubna 2008 v 15:21 | Terezka

Podle průzkumů je téměř devadesát procent žen nespokojených se svou postavou. Skoro žádná z nás nevlastní rozměry, které by odpovídaly číslům 90-60-90, jež kdosi označil za ideální.
Naštěstí ale existují spousty triků s oblečením, které umně zakryjí nedostatky a rafinovaně vyzdvihnou přednosti postavy. Jednou z nejproblematičtějších partií je ta spodní, a proto se teď zaměříme právě na větší zadečky.
Barvy pomohou
Postavám, které mají obvod kolem zadku větší než obvod přes prsa, se podle tvaru, který připomínají, říká typ hruška. Disproporci mezi hořejškem a spodkem bychom se měly snažit vyrovnat.
Poslouží nám k tomu jednoduché triky: pozornost od zadku můžeme odvést buď tím, že upozorníme na vrchní část těla třeba hlubokým výstřihem nebo vsadíme na barvy - spodek oblékneme do tmavých, vršek do světlých, jasných, výrazných a nebo si do třetice pohrajeme se střihy.
Správný střih dělá zázraky


/ foto: VictoriasSecret.com
Vybrat si z nepřeberného množství hadříků ten, který nám pomůže maskovat nejlépe, bývá problémem a tak si na to trochu posvítíme. Nejdůležitější je samozřejmě volba správného střihu kalhot. Určitě sáhněte po těch se středně nízkým pasem a rovně střiženými nohavicemi, které neobepínají těsně nohy a tím pádem i zadek.
Nejlepší volbou je ale bezesporu sukně, ale opět pozor na střih, který by měl být buď rovný a nebo mírně se rozšiřující v délce ke kolenům. Rozhodně se vyhněte volánkům, nabíraným sukní, minisukním a sukním ze strečového materiálu, který bez pardonu zadek obepne.
Sáčka, bundičky, svetříky atd. volíme spíše delší, tak aby končily alespoň v polovině dolní partie. Rozhodně zapomeňte na kousky, které sahají maximálně k pasu, ty by z velkých zadků udělaly nepřehlédnutelné terče.

Diety slavných - ocet a čichání grepu

30. dubna 2008 v 15:14 | Terezka

Jennifer Lopez čichá grepruitový extrakt, aby zůstala štíhlá. Pokud jste přes .... přibraly nějaká kila navíc, inspirujte se u těch nejpovolanějších - u krásných hereček a modelek.
Tipy pocházejí z nedávno vydané (bohužel ještě ne u nás) publikace nazvané Černé kniha hollywoodských dietních tajemství, která dává nahlédnout do ledniček nejznámějších tváří.
Víte například, že Cindy Crawford usrkává vinný ocet, aby zabila chut ještě před tím, než si sedne k večeři? Nebo že Demi Moore, když má chuť na sladké, sáhne po kouscích jablka namazaných burákovým máslem?
Autorkami knihy jsou dvě novinářky specializující se na celebrity. Kym Douglas a Cindy Pearlman znají Hollywood zevnitř a chtějí ukázat, co udržuje nejkrásnější těla na vrcholu.
Jedí normální jídla, ale ne moc
Jedna z autorek knihy - Kym - se zamilovala do herce Jerryho Douglase, hvězdy seriálu Mladí a neklidní, se kterým dělala rozhovor.
"Po svatbě jsem byla doslova vržena na hollywoodskou scénu," vypráví. "Zúčastňovala jsem se všech večírků a předávání cen a viděla všechny ty ženy s bezchybnými postavami. Zvědavý reportér ve mně se rozhodl objevit, jaká tajemství se za tím skrývají."
A jaká to tedy jsou? "Jedí normální jídla, ale ne moc. Pamatuji se, jak jsem seděla s Elizabeth Hurley, která si objednala slaninu s vejci. Nemohla jsem uvěřit svým očím. Vysvětlila mi, že k obědu si dává jen salát a malou večeři. A když si dá slaninu, také jí nesní kilo."
Zde jsou některé triky celebrit. Pokud se jimi inspirujete, měly byste několik kilo shodit.
1. Chřest - Celebrity ho jedí tuny. Je to přírodní močopudič a působí proti nadýmání. Herec Owen Wilson nikdy nevynechá svůj oblíbený chřest s petrželkou.
2. Čistěte si zuby - Po jídle všechny hvězdičky utíkají do koupelny. Ne vyzvrátit, co snědly, ale vyčistit si zuby. Bylo prokázáno, že to snižuje váhu až o patnáct procent. Když si vyčistíte zuby, mozek dostane signál, že jste sytí. Matthew McConaughey nosí s sebou kartáček do restaurací.
3. Sušenky (celozrnné, bez náplně) - Sušenkovou dietu doporučují zpěvačka Kelly Clarkson nebo herečka Jennifer Hudson. Platí o ní: "Jez sušenky a přeskočíš jídlo."
Jezte čtyři sušenky v době mezi snídaní a obědem a dejte si jen lehkou večeři (600-900 kalorií). Funguje na principu omezení kalorií.
4. Pampeliškový čaj - Je močopudný a výborně pomáhá proti zácpě. Nedají na něho dopustit Gwyneth Paltrow nebo Madonna.
5. Koupání v soli - Sulfát magnesia vytahuje z těla tekutiny. Této metody využívá mnoho celebrit, například Heidi Klum. Někteří herci to praktikují hlavně před natáčením.
6. Grapefruit - Grapefruitové oleje vylučují aroma, které působí na enzymy v játrech, které napomáhají trávení. Studie dokázaly, že zvířata vystavená grapefruitové vůni na 15 minut denně měla nižší chuť k jídlu a zhubla. Grapefruitovou vůni si oblíbily Jennifer Lopez a Carmen Electra.
7. Turistika - Extrémně štíhlé celebrity, jako Kate Bosworth, Cat Deeley a Renee Zellweger jsou blázny do pěší turistiky. Hlavně díky ní si udržují postavu.
8. Mražené ovocné šťávy - Moderátorka Oprah Winfrey je jí, kdykoli dostane hlad. Dlouho vydrží a navíc uspokojují její chuť na sladké.
9. Jávská káva - Všimněte si, že hodně celebrit na fotografiích v ruce drží obrovský kelímek kafe. Je to proto, že kafe dělá rozdíl mezi tloušťkou a štíhlostí.
Pokud mají chuť na sladkou kávu, používají malé množství normálního cukru, nikdy umělá sladidla, která mohou přispívat k obezitě. Pro krémovou kávu používají neslazené mandlové nebo sojové mléko, které má méně kalorií.
10. Pletení - Julia Roberts a Uma Thurman pletou, aby se zaměstnaly a odvedly pozornost od hladu. Také jim to pomáhá od stresu a zlepšuje koncentraci.
11. Lékořice - Pokud dostanete hlad cucejte lékořici, jejíž silná osvěžující chuť pomůže zahnat hlad. Navíc její výrazná chuť znecitliví chuťové buňky.
12. Vegetariánství - Alicia Silverstone říká, že vegetariánství je nejednodušší cesta k udržení štíhlé postavy. "Zhubla jsem tak jednoduše." Nemusíte držet dietu a navíc rostlinná strava je velmi zdravá.
13. Skořice - Podle čínské medicíny je skořice jednou z bylin, které pomáhají krevnímu oběhu a trávení. Dále existují důkazy, že snižuje cholesterol a krevní cukr. Proto si ji celebrity často přidávají do čaje či kávy.
14. Den pro vás - Abyste nebyla zbytečně deprimovaná z dodržování nejrůznějších pravidel, dejte si jeden den v týdnu pohov a jezte, co máte ráda (ovšem nepřejídejte se!). Například Michelle Pfeiffer si při této příležitosti dopřává mexická jídla nebo koblihy.
15. Tajná kamera - Říkají, že kamera přidává pět kilo. Nyní již existuje kamera, která kila naopak ubírá.

Nepřejídejte se

19. dubna 2008 v 12:50

zeptejte se sami sebe: "Mám hlad, nebo chuť?"
Ze žaludku do mozku se vysílají signály, že do žaludku právě přichází potrava. Ale teprve až po 15-20 minutách dojde našemu mozku konečný signál, že je žaludek přiměřeně naplněn.
Jak jíst méně?
? Do úst vkládejte menší kousky jídla, pečlivě kousejte a neberte do úst další sousto, dokud nespolknete předchozí.
? Nenabírejte příborem další sousto, máte-li plná ústa.
? Občas přerušte na pár vteřin jedení, odložte příbor a konverzujte.
? Vnímejte vůni a chuť pokrmu a užijte si to!
? Dojídejte u stolu jako poslední.
? Jezte pouze u stolu, nikoli vestoje.
? Jezte v klidu.
? Při jídle se nevěnujte žádné další činnosti (čtení novin nebo časopisů, sledování TV).
? Vyhýbejte se fast-foodům a stánkům s rychlým občerstvením
? Nemusíte dojídat vše, co máte na talíři (i když se jedná o zdravý pokrm)!

Šaty jako pro panenku

12. dubna 2008 v 18:39 | teriček :D

Krása, krása, krása Vybrala jsem www.nordstrom.com

Shoshanna Babydoll Silk Dress
Max & Cleo Print Strapless Dress
Sue Wong Illusion Bubble Dress
OC by Oleg Cassini Silk Dress
Max & Cleo Print Chiffon Dress
ECI Scarf Print Charmeuse Babydoll Dress
Free People 'Pretty Poppies' Mixed Print Dress
As U Wish Sequin Bubble Dress
As U Wish Sequined Chiffon Dress
Donna Morgan Sleeveless Silk Twill Dress
Ano, všechny jsou nádherné, ale tyhle, tyhle MILUJU :-)
De La Ru Sequin Trimmed Bubble Hem Dress

Je libo sexy pohled?

12. dubna 2008 v 18:38 | Terezka

Je libo sexy pohled?

Nemusíte trávit před zrcadlem hodiny, během několika okamžiků se můžete proměnit v sexy kočku, jejíž pohled okouzlí každého. Trik je jednoduchý - dlouhé a husté řasy, jejichž závan způsobí pozdvižení v širokém okolí.
fotoAbyste se mohla pochlubit opravdu okouzlujícím pohledem, neobejdete se bez správných líčidel, ale ani péči o řasy a oční okolí nesmíte zanedbávat. Co vlastně této super citlivé oblasti prospívá?
 • každovečerní jemné odlíčení je absolutní nutnost
 • dvakrát denně vrstva kvalitního očního krému na víčkách i pod očima udělá dobře pleti i řasám
 • s krémem nezapomínejte ani na obočí
 • používejte přípravky a líčidla testovaná oftalmology, jsou totiž skutečně jemná
 • pořiďte si čistý kartáček od řasenky a česejte si s ním obočí nebo rozčesávejte slepené řasy
 • při odličování nikdy kůži nedřete, raději použijte přípravek na bázi oleje, pokud make-up drží přespříliš
 • pro jasnější pohled použijte před líčením oční kapky, stáhnout drobné cévky a oči rozzáří
 • nebojte se třpytek a netradičních barev řasenek


Velkou měrou se na krásných očích podílejí řasy a jejich vzhled. Jen málokterá žena se však narodila se super dlouhými, hustými a dokonale tvarovanými řasami. Naštěstí však existují líčidla, která toto vše a ještě něco navíc vykouzlí během několika okamžiků.
Královna mezi řasenkami
foto
Kosmetika nesoucí jméno Heleny Rubinstein vždy překračovala hranice a udávala nové trendy. Ne jinak tomu je v případě líčení řas. Smělou novinkou je Lash Queen Feline Blacks, která dodává efekt "srsti", nekonečnou délku, tvar a objem. To však nikoliv na úkor přirozenosti a ohebnosti jednotlivých řas. Výraz kočkovité šelmy je neodolatelně fascinující, výrazný, úchvatný a divoký.

Řasenka, která vychází z technologie Lash Queen, tedy použití vosku pro objem a olejů pro ohebnost řas, smyslně obarví každou řasu a dodá jí náležitou délku. Řasy, které jsou v dokonalé harmonii s kartáčkem, který je obarví a oddělí zároveň, jsou výrazné a pružné. Novinkou jsou však pigmenty Ultra Black, které dodávají patřičnou hloubku.

Pozor, použití Lash Queen Feline Blacks je vysoce návykové. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, propadnete jejímu kouzlu. Snadné používání a jedinečný výsledek, který promění vaše oči v pohled smyslně divoké šelmy, dělají z této řasenku skutečnou královnu.
Hypnotické drahokamy
foto
V tradici Hypnôse, klasické řasenky dodávající objem, dnes Lancôme, celosvětový expert v líčení očí a tvůrce systému klasifikace typů řas, uvádí řasenku Hypnôse Ônyx. Stejně jako původní Hypnôse i Hypnôse Ônyx obsahuje objev výzkumných laboratoří Lancôme Soft-Sculpt, který dodává velmi jemnou, tekutou texturu, která postupně obalí řasy, rovnoměrně jim dodá objem s každým dotykem kartáčku. Zanechává řasy upravené a zbytečně je nezatěžuje. Jemná, svěží a tvárná textura a precizní kartáček s pečlivě vybranými vlákny umožňují aplikaci, která přináší potěšení. Řasy, které jsou až šestkrát silnější, tak přidávají poslední dotek kouzelnému a neodolatelně svůdnému pohledu.

Intenzivní, temně černá barva řasenky Hypnôse Ônyx našla inspiraci v kráse vzácného polodrahokamu onyxu. Hypnôse Ônyx je k dostání ve třech nových odstínech obohacených o zářivé a poutavé efekty drahých šperků, které byly inspirovány hrou barev na povrchu onyxu, a o třpytivý a poutavý povrch. Onyx představuje intenzivní černý, lesklý odstín s vysokou koncentrací černých pigmentů. Odstín Platinum je díky Precious Brown Pearl je tato barva jemně hnědá až šedočerná. Odstín Strass byl stvořen tak, aby na konečcích řas zanechal dotyk zářivého diamantového prachu. Nanáší se na jeden z odstínů onyxové kolekce nebo na jakoukoli jinou řasenku. Složení je obohacené o zářící perleť Frozen Multi-Glitters, která zdobí řasy tak, že oči září jako drahokamy a každá řasa se stává lesklým černým diadémem.

Ať již použijete jeden či kombinace dvou odstínů hypnotické řasenky, váš pohled získá zcela nový vzhled, který si jednoduše zamilujete.
Expresní natočení
foto
Maybelline přichází s novým rozměrem úpravy řas: objem a natočení v jediné řasence Volum' Express Lift Up. Řasy díky ní získají trojnásobný objem a jsou okamžitě natočené. Volum' Express Lift Up je převratná v tom, že vyváženým způsobem kombinuje natočení i objem. Díky zahnutému kartáčku se snadno nanáší a řasy vypadají skvěle, jsou dobře tvarované, a to celý den bez žmolků a rozmazání.

Řasy si uchovávají tvar díky speciálnímu složení řasenky, ve kterém nechybí tvarující vosky a filmy, které způsobují snadné a dlouhotrvající natočení. Také kartáček, hustý a přesný, se postará nejen o tvar, ale také objem jednotlivých řas.

Díky speciálnímu složení jednotlivé vrstvy rychle zasychají, proto při líčení neztrácejte čas a vrstvěte rychle dokud nedosáhnete požadovaného objemu, až poté přejděte na druhé oko. Odměnou vám bude krásný vějíř lemující oči.

street modelky

6. dubna 2008 v 19:20 | teriček :D

SOS pro vaše vlasy

4. dubna 2008 v 13:40 | terinečka
SOS pro vaše vlasy
Vlasy si po létě zaslouží víc než jen obvyklý šampon a kondicionér. Hned po návratu z dovolené byste se měli vydat ke kadeřníkovi. "Kromě toho, že bude potřeba vlasy zkrátit a upravit střih, je nutné je hydratovat. K tomu slouží speciální zábaly. Aplikují se buď "zastudena", nebo se jejich účinek ještě zesiluje pod infralampou. Teplem se totiž do struktury vlasu dostane více živin," prozrazuje kadeřník a vizážista Rostislav Štěpánek.
Ale ani domácí péči není radno podceňovat. Podle Štěpánka jsou vynikající zejména zvláčňující kondicionéry, které se po umytí z vlasů již neoplachují. Vlasy totiž obalí do ochranného filmu a nepustí k nim žádného "škůdce". Jednou za čas, tedy jednou týdně, se vyplatí dopřát své hřívě regenerační zábal či masku. Co se týče osvědčených rad děděných z generace na generaci, mnohé opravdu nefungují. Zapomeňte na vajíčka v pivu a majonézu, které vlasy jenom slepí. Něco jiného jsou však bylinky. Skvělý je odvar z kopřiv nebo šalvěje. A když domácí zábal, tak ze zahřátého olivového oleje.

Juicy tipy:

Hair Area, Praha, Hloubková regenerace, stojí do 250 Kč, v ceně není zahrnuto foukání, stříhání ani další vlasové úpravy, www.hairarea.cz
Kadeřnictví Salon Look, Brno, ozdravný vlasový obřad plus finální úprava vlasů za 600 až 700 Kč (podle náročnosti úpravy) www.salonlook.cz

Pořiďte si:

SOS pro vaše vlasy
1. regenerační šampon, Gliss Kur Oil Nutritive, Schwarzkopf, 75 Kč
2. maska, Reconstructive Treatment, Laminates, Sebastian, 855 Kč
3. intezivní péče, Age Recharge Mask, Kérastase, 1000 Kč
4. posilujici maska, Wella SP, 200 ml/499 Kč
5. obnovující péče proti lámavosti vlasů, Elseve, L'Oréal, 129 Kč

ted spaluješ..

21. března 2008 v 14:03 | špajda

Teď spaluješ....

detox

19. března 2008 v 14:02 | terinečka

>> První den

8.00 hod.
Den začněte miskou celozrnných müsli a ovocným koktejlem, který si připravíte z čerstvého ovoce a jogurtu.
12.15 hod.
Dejte si fazolový salát a k tomu rýžové chlebíčky. Nezapomínejte také na pitný režim, takže oběd zapijte jednou či dvěma sklenicemi neslazené minerálky.
15.00 hod.
Určitě vás honí mlsná. Místo své oblíbené čokolády nebo tučného dortíku si smlsněte na hrsti borůvek, které jsou bohaté na antioxidanty.
19.00 hod.
K večeři si pochutnejte na nějakém lehce stravitelném jídle, jako je jakákoli dušená ryba, a k tomu si dejte zelenou zeleninu podle vlastního výběru, třeba brokolici, chřest nebo kapustu.

vlásky..

16. března 2008 v 13:02 | terinečka
Stále nevíš, co přesně bys měla jíst, aby ses mohla pyšnit překrásnou hřívou? Nevadí! My jsme pro
tebe sestavili kompletní jídelníček, a to rovnou ve třech různých variantách, aby sis mohla vybrat.
SNÍDANĚ
Varianta 1: miska celozrnných lupínků corn flakes s odstředěným mlékem nebo bílým jogurtem, miska borůvek (můžou být i kompotované), sklenička pomerančového džusu
Varianta 2: celozrnné pečivo, sójové mléko, miska jahod, šťáva z grapefruitu
Varianta 3: miska cereálních lupínků s mlékem nebo bílým jogurtem, miska rozmixovaných lesních plodů (maliny, jahody, borůvky, ostružiny), pomerančový džus

Shod ji.

8. března 2008 v 18:52 | terinka
Mrcha č.1:
Zlodějka úspěchů
Situace:
Učitel vás pověří, abyste popřemýšleli nad scénářem školní akademie. Několik nocí namáháš mozkové závity, až přijdeš na geniální nápad. Nerozvážně se jí svěříš - a druhý den po příchodu do třídy přihlížíš, jak se zářivým úsměvem sklízí pochvaly místo tebe.
Jak ji vyřídíš: Sází na to, že budeš situací zaskočená a nebudeš se bránit, že jsi scénář vymyslela ty, a ne ona. Zůstaň v klidu a přede všemi nahlas prohlas: "Všichni si myslí, že ten scénář, o kterém jsem ti včera říkala, byl tvůj nápad. Nevíš, jak k tomu mohlo dojít?" Vmanévruješ ji do pozice, kdy ona bude rudnout a koktat trapné výmluvy. Varování: příště si své nápady nech radši pro sebe.

Mrcha č.2:
Drbna falešná
Situace:
Má nevinné modré oči, mile se culí a všichni ji zbožňují. "Dneska ti to sekne, Hani, v těch džínách vypadáš skvěle," slyšíš ji cvrlikat směrem ke spolužačce a nejradši bys ji zadupala do země, protože jsi před chvílí zaslechla, jak Hanku drbe, že má v nových riflích velký zadek. A teď se vtírá do její přízně!
Jak ji vyřídíš: Přímý útok nemá cenu. Kdo by ti uvěřil, že ona, andílek, někoho pomlouvá? Až ji příště nachytáš, jak drbe, ozvi se: "Udivuje mě, že o Hance takhle mluvíš. Jste přece kámošky." Pokud ti odsekne, že ti po tom nic není, klidně odpověz: "To se pleteš. A myslím, že by Hanku i ostatní mohlo zajímat, co o nich říkáš." Dojde jí, že by si mohla znepřátelit spoustu lidí. Když bude ve hře na kamarádku pokračovat, přistup k razantnější verzi, jak ji odrovnat. Nahraj její pomluvy na diktafon a o volné hodině je pusť spolužákům. Její kariéra andílka právě skončila:-)!
Mrcha č.3:
Slečna Jedovatá
Situace:
Obvykle vládne partičce holek, z jejichž hloučku se ozývá posměšné chichotání. Shromažďuje kolem sebe holky bez vlastního názoru, které k ní obdivně vzhlížejí. Zesměšňuje všechny, kdo odmítají uznat její nepsanou pozici třídní královny.
Jak ji vyřídíš: Tahle holka trpí nízkým sebevědomím, které si zvyšuje strefováním se do ostatních. Poznej proto její slabé místo a nech ji chytit se do vlastní pasti. Lenka (16) vypráví: "Do vedlejší třídy chodí jedna prima holka - Petra. Je na holky. Všichni to vzali v pohodě. Jen Alena od nás ze třídy se Petře posmívala. Jednou na školním dvoře říkala klukovi, kterýho se snažila sbalit, že než aby chodila do třídy s lesbou, radši by přešla na jinou školu... On jí odpověděl: 'Proč bys odcházela na jinou školu? Třeba bys nebyla její typ. Nebo se snad na tebe každý kluk ve škole vrhá?' Slyšelo to tehdy plno lidí a všichni se Aleně vysmáli!"
Mrcha č.4:
Penězolapka

Situace: Přátelí se jen s lidmi, ze kterých má užitek. Třídní génius za ni dělá úkoly, ze spolužaččina otce si udělala osobního šoféra a co víc - tvého dobrého kamaráda pobláznila svůdnými úsměvy, nechává si od něj kupovat dárky, a ty přitom moc dobře víš, že chodí s jiným. Tvůj zamilovaný kamarád si samozřejmě přes růžové brýle ničeho nevšiml.
Jak ji vyřídíš: Její slabina spočívá v tom, že za své přítulné chování kočky domácí očekává, že jí každý snese modré z nebe. Teď se ale přepočítá. Domluv se s bráchou, že za něj budeš uklízet, když si vyzkouší roli 'sponzora' a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Až se číšník vytasí s tisícovkovým účtem, brácha se vytratí na záchod a už se nevrátí. Co myslíš, poběží ona domů vysypat prasátko, nebo si večeři odpracuje mytím nádobí:-)?
Mrcha č.5:
Přebíračka kluků

Situace: Je to mrcha všech mrch - snaží se ti přebrat kluka! Neustále kolem něj krouží a v tělocvičně mu lichotí, jaké má úžasné svaly. Vrchol byl, když se vetřela na tvůj večírek a pnula se po něm jako liána, zatímco ty ses starala o pohodlí hostů.
Jak ji vyřídíš: Braň své teritorium, ale s chladnou hlavou! Ne, abys na ni začala ječet jako siréna. Přesně na to čeká, aby z tebe udělala žárlivou hysterku. Takže ač bys jí nejradši skočila po krku a vyzkoušela chvaty Charlieho andílků, s úsměvem polož svému miláčkovi ruku na rameno a prones: "No no, kdopak se to tady pokouší flirtovat? Smůla, Kláro, Dan je můj. Ale můžu ti zařídit seznamovací inzerát ve školním časopise..." Aniž bys ztratila šarm, dostaneš ji do pozice neatraktivního zboží, které nikdo nechce.
Mrcha č.6:
Hvězda jasná
Situace:
Po škole se nosí jako pávice, naučenými gesty efektně odhazuje dlouhé vlasy, kopíruje styl Paris Hilton a mluví jako afektované modelky v roli moderátorek. Nad každým, kdo neví, co si oblékla Britney Spears na poslední předávání cen MTV, ohrnuje svůj vznešený nos.
Jak ji vyřídíš: Tahle mrcha není až tak nebezpečná, jen zahleděná do sebe. Úplně proto postačí, když jí nastavíš zrcadlo. Vzpomínáš si na zábavnou hru z dětství, kdy jsi po matce opakovala každé slovo a gesto, dokud skoro nezešílela vzteky? Zapoj kamarádky a vyzkoušejte nervy vaší hvězdy jasné. Vsaď se, že ji to dlouho bavit nebude. Nejenže se skvěle pobavíte, ale docílíte i toho, že jí po vaší lekci pěkně spadne hřebínek.

zhubni za 24 h

6. března 2008 v 18:52 | terinka
Rychlá pomoc, když večer potřebujete vypadat skvěle //<![CDATA[ IM_pozice(1103); //]]>
7.00 Po probuzení svůj den odstartujte místo čajem nebo kávou sklenicí teplé vody s citronem. Citronová šťáva je totiž skvělá pro pročištění organismu a působí proti nadýmání. A navíc vám pomůže "nakopnout" metabolismus!

7.30 Možná máte pocit, že před důležitou akcí byste měla vynechat snídani, abyste večer byla co nejštíhlejší. Chyba! Tak jen zpomalíte svůj metabolismus. K snídani si dopřejte omeletu z bílků a šálek zeleného čaje, který pomáhá spalovat tuky!

8.00 Po snídani je čas začít se hýbat! Naordinujte si 45 minut intenzivního pohybu. Můžete se třeba projet na kole a střídat pomalou a rychlou jízdu. Střídáním zátěže totiž spálíte daleko víc kalorií! Nebo si zajděte do fitnesscentra na rotoped či stepper.
9.00 Napusťte si vanu a přidejte do ní koupelové tablety nebo sůl. Před koupelí si své tělo namasírujte kartáčem, aby se prokrvilo. Postupujte vzhůru od chodidel až po trup. Nezapomeňte na zadní část krku, ale vynechte obličej. Relaxujte dvacet minut.

9.30 Vaše tělo bude vypadat daleko lépe a štíhleji, když mu dodáte zlatavou barvu. Protože solárko vaši pokožku ničí a vysušuje, zvolte raději šetrnější metodu a použijte samoopalovací krém. Dejte si pozor, abyste ho řádně rozetřela, a poté si nezapomeňte umýt ruce, aby se vám na nich neudělaly fleky.

10.00 Devět hodin před odchodem na party zažeňte hlad hrstkou nesolených mandlí. Obsahují esenciální mastné kyseliny, které pomáhají udržet si váhu. Můžete si taky zajít na masáž nebo zeštíhlující zábal.

13.00 Rozhodně nevynechejte oběd! Dejte si ale lehké jídlo s dostatkem proteinů jako třeba vařeného lososa se zeleninovým salátem, který vás skvěle zasytí. A nezapomínejte průběžně pít. Dva litry neslazených nápojů, které za den vypijete, se odrazí na vaší pokožce a dodají vám energii!

15.00 Po obědě si můžete maximálně na 40 minut lehnout (nejlépe na levou stranu kvůli trávení), pak je ale čas na druhé kolo cvičení! Tentokrát si jděte zaběhat nebo zaboxovat. "Vaše svaly na nohou, rukou a zadečku se napnou a vytvarují," radí trenér.

17.00 Po lehké zeleninové svačince je čas na relax a hýčkání pleti. Dopřejte si hydratační pleťovou masku a tělo natřete výživným tělovým mlékem. Pokožka pak bude jemná, bude zářit zdravím a získá svěží barvu.

19.00 Než odejdete na večírek, kde šampaňské poteče proudem, dejte si něco malého k snědku. Třeba proteinový nápoj nebo dušenou zeleninu. Tak se neopijete hned po první skleničce. Oblečte si svůj pečlivě vybraný zeštíhlující outfit a vzhůru do víru zábavy!

Obočí a jeho úprava

2. března 2008 v 18:49 | terinka
Krásné obočí.Klíčem ke krásně upravenému obočí je pravidelná epilace. Je to sice bolestivý proces, ale výsledek stojí za to. V současnosti se nosí širší, ale upravené obočí. Příliš husté obočí působí neupraveně, úzké vám dodá výraz, jako byste se stále nad něčím pohoršovala.

TRIKY PROFESIONÁLŮ

Epilaci provádějte vždy po koupeli, nebo si na chvíli na obočí přiložte ručník namočený v teplé vodě. Póry se teplem lépe otevřou, trhání půjde snáz a nebude vás tolik bolet.

Pokud nemáte gel na obočí, který uhladí obočí do požadovaného tvaru, nastříkejte na hřebínek trochu laku na vlasy a obočí jím přejeďte.Kde trhat: začněte mezi obočím (nad nosem) a pak se pusťte do ,zatoulaných' chloupků nad a pod obočím. Neporušte však přirozený oblouk. Odkud kam: vezměte tužku, přiložte ji svisle vedle nosní dírky směrem k vnitřnímu koutku oka. Pak ji veďte za stejného místa k vnějšímu koutku. V místech, kde se tužka protíná s obočím, udělejte tečky. Chloupky, které přesahují, jsou navíc.
Zkrácení: Jestliže jsou chloupky příliš dlouhé, vyčešte je nahoru a ty přečnívající zastřihněte rovnými nůžtičkami na nehty. Opatrně, ať si nevystřihnete mezeru!Začištění: Sjednoťte obě linie obočí. Prohlédněte se z obou stran (pravačky mají tendenci více epilovat pravou stranu, levačky obráceně). Potom už jen stačí tento tvar udržovat.

Spalujeme

29. února 2008 v 18:50 | terinka
Aerobní trénink (aneb kolik můžete spálit?)
Pokud se chcete zbavit nadbytečného tuku, stačí zařadit nějakou (nejlépe aerobní) aktivitu. Tuky se budou muset začít spalovat.
Chůze 3km/h: 592kJ/h- 20g tuku/h
Chůze 5km/h: 680kJ/h- 23g tuku/h
Chůze 6km/h: 880kJ/h- 30g tuku/h
Běh 9km/h: 2240kJ/h- 75g tuku/h
Kolo 9km/h: 880 kJ/h- 30g tuku/h
Kolo 15km/h: 1280kJ/h- 43g tuku/h
Kolo 21km/h: 2040kJ/h- 68g tuku/h
Běh na lyžích 9km/h: 2160kJ/h- 72g tuku/h
Běh na lyžích 15km/h: 3040kJ/h- 102g tuku/h
Stolní tenis: 1080kJ/h- 36g tuku/h
Tenis: 1280kJ/h- 43g tuku/h

shazujeme kilo za kilem

25. února 2008 v 18:49 | terinka
Rychlá jogurtová
Pokud jde o rychlé snížení váhy, s jogurtem to jde rychle. Obsahuje vápník, který ovlivňuje tukové buňky, a bílkoviny, které přispívají k vypnutí tkání. Jogurtovou kúrou si můžete vylepšit linii už za 3 dny. Použijte na ni probiotické jogurty. Nejlépe se hodí ty, jejichž kalorická hodnota nepřesáhne 420 kJ/100g.
Tipy na snídani, oběd, večeři a svačinu:
 • Do jogurtu přimíchávejte ovesné vločky nebo musli. Bez cukru!
 • Míchejte jogurt s čerstvým ovocem (jahody, ananas, kiwi).
 • Zeleninový salát (bílý jogurt, ředkvičky, paprika, rajčata, okurky). Dochutit ho můžete bez obav česnekem, hořčicí, bylinkovou solí a pepřem.
 • Krůtí maso opečené na lžičce olivového oleje s omáčkouz z bílého jogurtu, česneku a nasekaných bylinek.
 • Jako přílohy k obědu podávejte těstoviny, rýži, dušenou zeleninu nebo celozrnný chleba.
 • Studená ovocná polévka = jogurt smíchaný (rozmixovaný) s čerstvým ovocem.
 • Jogurtová jídla prokládejte svačinkami z čerstvé zeleniny nebo ovoce.
 • Pijte vodu nebo neslazené (nejlépe vlastnoručně vytlačené) ovocné šťávy.

indiánský styl..

9. února 2008 v 16:30 | terinka
 
 

Reklama